Už jako malé dítě, jsem se každé ráno těšila, jak půjdu nakupovat s babičkou. Mé těšení se ale nevyplývalo z toho, co mi babička koupí, ale z toho, jaký pejsek bude zase venku před samoobsluhou sedět, abych si ho mohla pohladit ….

Svého prvního pejska jsem dostala za dobré vysvědčení v roce 1982. Byl to střední černý pudlík bez průkazu původu. Dixík od mala trpěl epilepsií a celkově byl velmi cholerický a neklidný. Nenechal se česat, otírat tlapky, když přišel z venku, prostě nestrpěl jakoukoli manipulaci. Zpočátku vrčel, ale pak i častokrát kousnul. Přesto s námi byl celých 14 let a měli jsme ho moc rádi. V té době jsem ještě ani trochu netušila, že se budu věnovat problémovému chování psů.

Za pár měsíců, co nás Dixík opustil jsem si pořídila fenku německého ovčáka a dala jí jméno Megy. Díky této fence jsem se dostala více do světa pejskařů a měla tak možnost podělit se s nimi o zkušenosti. I přesto, že Megynka nebyla nejmladší, stále jsme si občas chodily zacvičit s pejsky a sloužily jsme "jako vzor" pro začátečníky. Megynka předváděla, jak udělat povel KE MNĚ, SEDNI, LEHNI, chůzi u nohy, přinášela aportíčky a snažila se udělat mi radost a ukázat se ostatním, jak dobře to uměla.

Postupem času jsem začala chodit na kurzy stříhání pejsků a víc jsem se tak dostala mezi psy vzrůstem malé. Na veterinární klinice mi pronajali salon. A zatímco jsem stále víc a víc přemýšlela o tom, jak doma "předhodit", že plánuji koupi druhého psa, poohlížela jsem se po plemeni, které by se mi líbilo. Zvolila jsem kompromis. Rozhodla jsem se, že si pořídím k velkému psovi pejska malého. Věděla jsem, že chci fenku a nakonec jsem se z široké škály plemen rozhodla pro jorkšírského teriéra.

Megynce se z nového štěněte tenkrát spustilo mlíčko. Myslela si, že má štěňátko a chtěla ho jen pro sebe. Maličkou chránila a opatrovala, často si s ní hrála a když spolu byly venku na zahrádce, nespustila z ní oči. Z fenek se staly výborné kamarádky a nemohla jsem si stěžovat, že jsem si vybrala špatně. Megy vedle Shiry omládla a navzájem se velmi dobře doplňovaly. Po té, co nás milovaná Megy navždy opustila netrvalo dlouho a já si pořídila novou německou ovčandu. Tentokráte je s průkazem původu a můžete se s ní seznámit. Má svou vlastní stránku - TARA.